baner graficzny informujący o dofinasowaniu projektu z ue

Bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe segmentowe

horman logo

Bramy segmentowe otwierają się pionowo i pozostają pod stropem, oszczędzając miejsce. Konstrukcja ta zapewnia maksymalną ilość miejsca zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Bramy garażowe segmentowe mogą być instalowane w każdym otworze garażowym i zapewniają do 14 cm większą szerokość przejazdu niż bramy uchylne. Posiadają też trwale elastyczne uszczelnienie, które jest odporne na działanie warunków zewnętrznych i z czterech stron optymalnie uszczelnia bramę.

Opis produktu

Ocieplana czy nieocieplana brama garażowa? – wybierz odpowiedni typ

Mają Państwo wybór: decydując się na ocieplane bramy garażowe segmentowe LPU 67 Thermo i LPU 42, wybierają Państwo znakomitą wzgl. bardzo dobrą izolację cieplną. Ponadto bramy te cechuje zwiększona stabilność i cicha praca. Nieocieplana brama garażowa segmentowa LTE 42 idealnie nadaje się do wolnostojących garaży, które nie wymagają ocieplenia. Jeżeli drewno przeważa w wystroju architektonicznym Państwa domu, szczególnie korzystnie prezentują się bramy segmentowe Hörmann typu LTH 42 z wypełnieniem z litego drewna.

typ bram garażowych

 

Wzory stalowych bram segmentowych

Wzory stalowych bram segmentowych

Przetłoczenia S (LPU 42, LTE 42)

Przetłoczenia S (LPU 42, LTE 42)

Przetłoczenia M (LPU 67 Thermo, LPU 42, LTE 42)

Przetłoczenia M (LPU 67 Thermo, LPU 42, LTE 42)

Przetłoczenia D (LPU 42)

Przetłoczenia D (LPU 42)

Przetłoczenia T (LPU 42)

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42)

Kasetony S (LPU 42, LTE 42)

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42)

Przetłoczenia L (LPU 67 Thermo, LPU 42),

Przetłoczenia T (LPU 42)

Przetłoczenia T (LPU 42)

Przetłoczenia T (LPU 42)

 

Dlaczego warto zainwestować w dobrą bramę segmentową?

W budownictwie energooszczędnym i podczas termomodernizacji domu liczą się nie tylko dobrze ocieplone ściany, szczelne okna i ciepłe drzwi, ale także dobrze ocieplona brama garażowa, szczególnie jeśli garaż znajduje się w bryle domu lub/i gdy jest wykorzystywany jako przydomowy warsztat. Jakie znaczenie ma więc wysoka izolacyjność cieplna bramy garażowej i na co powinni Państwo zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Oszczędność pieniędzy i energii dzięki zastosowaniu ciepłej bramy segmentowej

Z niektórych miejsc domu ciepło ucieka szybciej, ponieważ jego przewodzenie jest tam szczególnie wysokie. Te obszary są nazywane mostkami termicznymi i powstają najczęściej w pobliżu okien, drzwi i bram. Aby zapobiec utracie cennego ciepła przez potencjalne mostki termiczne, należy zwrócić szczególną uwagę na dobrą izolację poszczególnych elementów budynku już przy ich zakupie.

Zimne bramy garażowe okazują się problematyczne przede wszystkim w sytuacji, gdy znajdują się bezpośrednio w bryle domu. Ciepłe powietrze może wtedy łatwiej uciekać na zewnątrz, co w dłuższej perspektywie generuje dodatkowe koszty. Aby tego uniknąć, zaleca się zastosowanie ocieplanych bram garażowych, które pomogą ograniczyć straty ciepła i oszczędzić na ogrzewaniu. Jest to szczególnie ważne, gdy garaż jest ogrzewany lub wykorzystywany jako warsztat.

Segmentowa brama garażowa firmy Hörmann, dzięki zastosowaniu ocieplanych segmentów o grubości 42 mm, zapewnia bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Gdy ściany garażu są bardzo dobrze ocieplone, jeszcze lepiej sprawdzi się energooszczędna brama LPU 67 Thermo, zbudowana z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną. W tej sytuacji wybór odpowiedniej bramy garażowej jest szczególnie ważny, istnieje bowiem ryzyko wystapienia pleśni w garażu. Dlatego warto zasięgnąć wtedy porady u doradcy.